KONST / Litografier / Färglitografi 13557031
nr 1355 7031
Ewert Karlsson EWK
(1918-2004), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 37/200, daterad 1981,59x43cm
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 18:24:13
300 kr
400 kr
19 okt
Ewert Karlsson EWK
Läs mer om Ewert Karlsson EWK